Alpino Pērle pakalpojumi:

ULTRASONOGRĀFIJA

Ultrasonogrāfija (USG) ir vizuālās diagnostikas izmeklējums, ar kuru palīdzību tiek izvērtēta dažādu orgānu un mīksto audu struktūra. Ultrasonogrāfijas attēla iegūšanai izmanto augstfrekvences skaņu viļņus – ultraskaņu. Tā ir nekaitīga, nesāpīga, ļoti informatīva un ātri veicama diagnostiskā procedūra, kuras laikā bez īpašas iejaukšanās var vizualizēt dažādas patoloģijas. USG izmeklējumi ir droši arī grūtniecēm. Izmeklējuma rezultātus var saņemt uzreiz pēc veiktā izmeklējuma.

Vēdera dobuma ultrasonogrāfija

Vēdera dobuma ultrasonogrāfija ļauj izmeklēt aknas, nieres, žultspūsli, aizkuņģa dziedzeri, liesu, priekšdziedzeri, lielos asinsvadus, urīnpūsli, aizkuņģa dziedzeri un dažos gadījumos atrast palielinātus limfmezglus. Šis izmeklējums ļauj atklāt iekaisuma procesus, nierakmeņus, žultsakmeņus, kā arī citus dažāda rakstura veidojumus.

Alpino Pērle ārstu praksē ultrasonogrāfiju veic ārsti Dr. Ausma Erdmane un Dr. Vadims Ivanovskis

Vairogdziedzera ultrasonogrāfija

USG vairogdziedzerim ir viena no pamata vairogdziedzera vizualizācijas metodēm. Šī procedūra ir nesāpīga un ilgst dažas minūtes, taču tā ļauj noteikt vairogdziedzera lielumu, struktūru un atklāt tajā veidojumus. Bieži vien, izmantojot ultrasonogrāfiju, mezgli vairogdziedzerī tiek diagnosticēti tiem pacientiem, kuriem nav īpašu sūdzību un nav arī izmaiņas laboratoriskajos izmeklējumos.

Veicot vairogdziedzera izmeklējumu iespējams noteikt:

  • vairogdziedzera mezglus;
  • ļaundabīgus procesus vairogdziedzerī;
  • vairogdziedzera tilpuma izmaiņas;
  • hroniska vai akūta iekaisuma esamību.

Vairogdziedzera ultrasonogrāfiju kā skrīninga metodi iesaka arī pacientiem, kuriem nav sūdzību gadījumos, ja

  • ir sūdzības par spiedošu, nepatīkamu sajūtu vai ir sāpes kaklā;
  • ir vizuāli vai palpatori (taustot) palielināts vairogdziedzeris;
  • taustot ir sajūtami mezgli;
  • novērotas izmaiņas vairogdziedzera laboratoriskajos rādītājos.

Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija

Procedūras laikā ar ultraskaņas viļņu palīdzību vizualizē un izvērtē sievietes mazā iegurņa orgānus. Grūtniecēm - augļa stāvokli.

Ultrasonogrāfisko izmeklēšanu var veikt divējādi:

  • transvagināli – izmeklējuma laikā makstī tiek ievietota zonde. Metodi galvenokārt izmanto, izmeklējot ginekoloģiskās pacientes un grūtnieces pirmajā trimestrī;
  • transabdomināli – izmeklējums notiek caur vēdera priekšējo sienu. Metodi pielieto izmeklējot grūtnieces otrajā un trešajā trimestrī, kā arī sievietēm atsevišķos gadījumos.

Dr. Inguna Kārkliņa grūtniecības ultrasonogrāfijas izmeklējumus veic dažādos grūtniecības posmos. Ārste palīdz agrīni atklāt grūtniecības norises iespējamos sarežģījumus, kā arī iedzimtas augļa patoloģijas.

Ginekoloģisko ultrasonogrāfiju veic ārsti Dr. Jekaterina Stankeviča un Dr. Kristīna Prostaka.

Krūšu ultrasonogrāfija

Krūšu ultrasonogrāfija ļauj atklāt cistas un cita rakstura veidojumus krūtīs. Pateicoties agrīnai diagnostikai, problēmu gadījumā, ir iespējams uzsākt laicīgu slimības ārstēšanu.

Krūšu ultrasonogrāfiju veic ārste Dr. Ausma Erdmane

Limfmezglu un lielo siekalu dziedzera ultrasonogrāfija

Šis izmeklējums palīdz noteikt limfmezglu un siekalu dziedzera izmērus un struktūru.

Ultrasonogrāfiju veic ārsti Dr. Ausma Erdmane un Dr. Vadims Ivanovskis

Prostatas un sēklinieku ultrasonogrāfija

Izmeklējums ļauj atklāt dažādu ļaundabīgu un labdabīgu procesu esamību šajos orgānos.

Ultrasonogrāfiju veic ārsti Dr. Ausma Erdmane un Dr. Vadims Ivanovskis

Sagatavošanās ultrasonogrāfijas izmeklējumam

    Nav nepieciešama sagatavošanās sekojošiem USG izmeklējumiem: krūts dziedzeru, vairogdziedzera, kakla, nieru, sēklinieku, perifēro asinsvadu un augļa ultrasonogrāfijai. 

    Savukārt, uz vēdera dobuma orgānu ultrasonogrāfiju ir jāierodas tukšā dūšā (pirms tam nedrīkst ēst vismaz 6-8 stundas). Dzert drīkst tikai ūdeni un drīkst lietot ikdienā nepieciešamos medikamentus, norijot tos kopā ar ūdeni.

    Nākot uz prostatas izmeklējumu, ir svarīgi aptuveni stundu pirms izmeklējuma izdzert 0,8–1,0 litru negāzēta ūdens, bet uz tualeti līdz izmeklējuma veikšanai neiet. Tas ir nepieciešams tādēļ, lai varam izvērtēt urīnpūšļa tilpumu pirms un pēc urīnpūšļa iztukšošanas.

    Arī pirms urīnpūšļa ultrasonogrāfijas, apmēram 1 stundu pirms izmeklējuma, ir jāizdzer 1 l šķidruma. Līdz izmeklējumam urīnpūsli iztukšot nedrīkst.

    Ultrasonogrāfisko izmeklējumu laikā atklāto patоloģiju gadījumos ir iespējams saņemt konsultācijas pie urologa, endokrinologa, ginekologa, onkologa un gastroenterologa.

    Hronisku slimību gadījumā ultrasonogrāfija ir jāveic ne retāk kā reizi gadā, vadoties pēc ģimenes ārsta vai speciālista rekomendācijām

    .Profilaktiskos gadījumos ultrasonogrāfiju rekomendē veikt reizi gadā.

    Sadarabības partneri
    Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes (cookies). Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.