Alpino Pērle pakalpojumi:

Ginekologs

Ārstu praksē Alpino Pērle ginekologi sniedz profesionālu un iejūtīgu konsultāciju dažādu ginekoloģisku saslimšanu gadījumos. Ginekologs jeb sieviešu ārsts sniedz konsultācijas sievietēm un meitenēm no 15 gadu vecuma. Mūsu praksē ginekoloģiskais kabinets aprīkots ar modernu, ērtu ginekoloģisko krēslu, jaunākās paaudzes ultrasonogrāfijas aparātu, ar kuru iespējams veikt ginekoloģisko ultrasonogrāfiju vizītes laikā, kas nodrošina ātrāku diagnozes noteikšanu. Ginekologs apskates laikā izmanto vienreizlietojamos instrumentus, kas nodrošina augstas higiēnas prasības.

Ginekologa vizītes laiks ir pietiekami ilgs, lai nesteidzīgā gaisotnē izrunātu sev interesējošos jautājumus ar ārstu un saņemtu profesionālas un saprotamas atbildes uz visiem jautājumiem par savu ginekoloģisko veselību. Ginekologs nepieciešamības gadījumā sadarbojas ar citiem ārstiem šajā praksē – urologu, endokrinologu, onkologu, ģimenes ārstu.

Veicot profilaktiskās apskates, ginekologs veic dzemdes kakla vēža skrīningu;
ja esat saņēmusi valsts skrīninga programmas ietvaros izsūtītu uzaicinājumu, ņemiet šo uzaicinājumu līdz, jo šī analīze tad būs bez maksas.

Ginekologa vizītes laikā tiek veikta krūts dziedzera izmeklēšana, nepieciešamības gadījumā nosūtot uz krūts dziedzera ultrasonogrāfiju.

Ginekologs ārstu praksē Alpino Pērle:

 • veic ginekoloģisko saslimšanu ambulatoro izmeklēšanu, ārstēšanu un profilaksi,veic profilaktiskās apskates, dzemdes kakla vēža skrīninga un profilakses pasākumus, priekšvēža saslimšanu ārstēšanu,
 • veic menstruālā cikla traucējumu diagnostiku un ārstēšanu,
 • Ginekologa vizītes laikā tiek veikta krūts dziedzera izmeklēšana, nepieciešamības gadījumā nosūtot uz krūts dziedzera ultrasonogrāfiju.
 • veic menstruālā cikla traucējumu diagnostiku un ārstēšanu,
 • veic iekaisuma procesu diagnostiku un ārstēšanu,
 • veic seksuāli transmisīvo saslimšanu diagnostiku un ārstēšanu,
 • konsultē par ģimenes plānošanas un kontracepcijas jautājumiem,
 • ievada un izņem dzemdes spirāles,
 • veic premenstruālā sindroma diagnostiku un ārstēšanu,
 • izmeklē grūtniecības neiznēsāšanas problēmas un nozīmē nepieciešamo
  ārstēšanu nākamās grūtniecības laikā,
 • veic grūtnieču aprūpi – sagatavošanu dzemdībām un pēcdzemdību aprūpi,
 • veic ar menopauzi saistītu problēmu diagnostiku un ārstēšanu,
 • veic ultrasonogrāfiskos izmeklējumus dažādos grūtniecības posmos,
 • veic ginekoloģisko saslimšanu ultrasonogrāfiskos izmeklējumus,
 • veic krūšu dziedzeru izmeklēšanu un saslimšanu ārstēšanu,
 • veic neauglības diagnostiku un ārstēšanu, nepieciešamības gadījumos nosūta uz IVF procedūrām

Grūtnieču aprūpe

Ārstu praksē Alpino Pērle  ir noslēgusi līgumu ar Veselības norēķinu centru, kas dod iespēju sniegt grūtniecēm valsts apmaksātas konsultācijas un ultrasonogrāfijas no 8 grūtniecības nedēļām, pēc MK 611 noteikumiem “Par dzemdību palīdzības nodrošināšanas kārtību”.

Grūtnieču aprūpe ārstu praksē Alpino Pērle norit no grūtniecības konstatēšanas brīža līdz dzemdību sākumam, kā arī pēcdzemdību periodā. Grūtniecības novērošanu visas grūtniecības laikā veic ginekologs. Grūtniecības aprūpes laikā mūsu praksē ir iespējams saņemt kvalificēta ārsta aprūpi ar individuālu pieeju katrai grūtniecei.

Īpašu uzmanību ginekologs velta grūtniecēm ar grūtniecības iznēsāšanas problēmām, veicot papildu izmeklējumus pēc neveiksmīgas grūtniecības, lai mēģinātu atklāt iespējamos neveiksmīgas grūtniecības iemeslus un novērstu to ietekmi uz nākamās grūtniecības norisi.

Grūtnieču aprūpes laikā nepieciešamības gadījumā tiek veikta grūtnieču ultrasonogrāfija.
Grūtniecības beigu daļā bērniņa labsajūta tiek uzraudzīta ar kardiotokogrāfa palīdzību.
Vizītes laikā tiek veltīts pietiekami daudz laika, lai pārrunātu un izskaidrotu jautājumus, kuri interesē grūtnieci.
Tuvojoties dzemdību laikam, tiek pārrunāta dzemdību norise un izvēlēta dzemdību norises vieta.
Akūtas nepieciešamības gadījumā iespējams telefoniski sazināties ar savu ginekologu.

Grūtnieču aprūpes vizīti ir iespējams apmeklēt kopā ar vīru un bērniem. Pēcdzemdību periodā ir iespējams saņemt konsultācijas par krūts barošanu, pēcdzemdību sarežģījumiem un to ārstēšanu, kontracepcijas izvēli.

Grūtnieču aprūpi veic  dr. Inguna.Kārkliņa, dr. Lāsma Līdaka, dr. Kristina Prostaka
Grūtnieču usltrasonogrāfiju un I , II trimestra skrīningu veic dr. Inguna Kārkliņa

Bērnu ārsts jeb pediatrs

Bērnu ārsts jeb pediatrs ir speciālists, kurš konsultē bērnus no dzimšanas līdz pusaudžu vecumam ieskaitot. Mūsu praksē strādā augsti profesionāls bērnu ārsts, kuram īpaši rūp jūsu mazuļa veselība.

Vizīte pie bērnu ārsta mūsu praksē ilgst stundu, kuras laikā ir iespējams saņemt pilnvērtīgu izmeklēšanu, nesteidzīgi uzdot pediatram visus interesējošos jautājumus par bērna veselību, saslimšanu profilaksi, bērnu attīstību. Nepieciešamības gadījumā tiek nozīmēta papildu izmeklēšana. Akūtu vai hronisku saslimšanu gadījumos bērnu ārsts nodrošinās operatīvu un pilnvērtīgu izmeklēšanu un ārstēšanu.

Gaidot nākamā bērniņa piedzimšanu, bērnu ārsts sniegs individuālu vai grupas konsultāciju topošajiem vecākiem par bērniņa kopšanu un barošanu pirmajos dzīves mēnešos.

Pēc bērniņa piedzimšanas pediatrs uzņemsies profesionālu, ieinteresētu, individuālu aprūpi mazulim, sniedzot konsultācijas par mazuļa attīstību, barošanu, kopšanu un slimību profilaksi.

Ārstu prakses Alpino Pērle pediatrs jeb ģimenes ārsts veic mājas vizītes Rīgā un Rīgas apkārtnē.

Pie bērna ārsta varat pieteikt konsultāciju:

 • vēlaties saņemt informāciju par bērniņa kopšanu;
 • vēlaties saņemt informāciju par bērniņa barošanu;
 • vēlaties saņemt informāciju par slimību profilaksi lai izvērtētu bērniņa
  attīstību akūtu saslimšanu gadījumā;
 • hronisku saslimšanu gadījumā.

UROLOGS

Ārstu praksē urologs sniedz konsultāciju dažādu ar urīnceļiem saistītu saslimšanu
gadījumos.

Urologs ir speciālists, pie kura var saņemt ikgadējo profilaktisko apskati vīrieši. Tas īpaši svarīgi pēc 35 gadu vecuma, kad palielinās risks saslimt arprostatas ļaundabīgiem audzējiem.

Mūsu ārstu praksē pieredzējis urologs sniegs konsultācijas gan vīriešiem, gan sievietēm. Sievietēm urologa palīdzība ir nepieciešama urīnceļu infekciju ,urīnnesaturēšanas, kairināta urīnpūšļa vai nieru saslimšanu gadījumos.

Vīriešiem urologs diagnosticē seksuāli transmisīvās saslimšanas, veicot uztriepes un uzsējumus no urettras. Urologs diagnosticē un ārstē iekaisumus vīriešu dzimumorgānos, urīnpūslī un nierēs.

Pie urologa mūsu praksē ir iespējams saņemt konsultāciju, lai noskaidrotu iespējamos neauglības iemeslus. Neauglības gadījumos ir iespējama sadarbība ar ginekologu, endokrinologu.

Urologs sniegs vīriešiem konsultācijas dažādu erektīlo disfunkciju gadījumos. Nesteidzīgā atmosfērā ārsts urologs uzklausīs un sniegs atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem uroloģijas jomā. Garantēta pilnīga konfidencialitāte.

Nepieciešamības gadījumā – tālākas visa veida ārstēšanas iespējas Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā.

Ārstu prakses Alpino Pērle urologs risina šādas problēmas:

 • nierakmeņu saslimšanas,
 • prostatas saslimšanas,
 • dzimumorgānu saslimšanas,
 • seksuāli transmisīvās saslimšanas,
 • urīna nesaturēšana,
 • pāraktīvs urīnpūslis,
 • urīna nesaturēšana,

ULTRASONOGRĀFIJA

Ultrasonogrāfija (USG) ir nekaitīga, nesāpīga, ļoti informatīva un ātri veicama diagnostiskā procedūra, kuras laikā bez īpašas iejaukšanās var vizualizēt dažādas patoloģijas.

Vēdera dobuma ultrasonogrāfija (Dr. Erdmane): ļauj izmeklēt aknas, nieres, žultspūsli, aizkuņģa dziedzeri, liesu, priekšdziedzeri, lielos asinsvadus, urīnpūsli, dažos gadījumos atrast palielinātus limfmezglus,  aizkuņģa dziedzeri, Ļauj atklāt iekaisuma procesus, nierakmeņus, žultsakmeņus, dažāda rakstura veidojumus.

Vairogdziedzera ultrasonogrāfija (Dr. Erdmane): ļauj noteikt vairogdziedzera lielumu, struktūru, atklāt tajā mezglus.

Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija (dr. Kārkliņa, Dr. Līdaka, Dr. Prostaka): ļauj konstatēt sieviešu ginekoloģiskās saslimšanas.

Krūšu ultrasonogrāfija (Dr. Erdmane): ļauj atklāt cistas, cita rakstura veidojumus krūtīs, pateicoties kam var uzsākt ārstēšanu slimības agrīnā stadijā.

Grūtniecības ultrasonogrāfija (Dr. Kārkliņa): izmeklējumi dažādos grūtniecības posmos. Palīdz agrīni atklāt grūtniecības norises iespējamos sarežģījumus, kā arī iedzimtas augļa patoloģijas.

Limfmezglu un lielo siekalu dziedzera ultrasonogrāfija (Dr. Erdmane): palīdz noteikt limfmezglu un siekala dziedzera izmērus un struktūru.

Prostatas, sēklinieku ultrasonogrāfija (Dr. Erdmane): ļauj atklāt dažādu ļaundabīgu un labdabīgu procesu esamību šajos orgānos.

Locītavu un mīksto audu USG (Dr. Finks)

Sagatavošanās ultrasonogrāfijas izmeklējumam:

 • krūts dziedzeru, vairogdziedzera, kakla, nieru, sēklinieku, perifēro asinsvadu, augļa ultrasonogrāfija: īpaša sagatavošanās nav nepieciešama;
 • vēdera dobuma orgānu ultrasonogrāfija: uz izmeklējumu jāierodas tukšā dūšā (pirms tam nedrīkst ēst vismaz 6-8 stundas), dzert drīkst tikai ūdeni un drīkst lietot ikdienā nepieciešamos medikamentus, norijot tos kopā ar ūdeni.
 • urīnpūšļa ultrasonogrāfija: apmēram 1 stundu pirms izmeklējuma jāizdzer apmēram 1 l šķidruma. Līdz izmeklējumam urīnpūsli iztukšot nedrīkst.

Ultrasonogrāfisko izmeklējumu laikā atklāto patоloģiju gadījumos iespējams saņemt konsultācijas pie urologa, endokrinologa, ginekologa, onkologa, gastroenterologa.

Radiologs veic ultrasonogrāfiskos izmeklējumus ar GE Voluson, Myndray augstas
klases ultrasonogrājijas aparatūru.

Gastroenterologs

Gastroenterologs ir speciālists, kurš konsultē par kuņģa-zarnu trakta saslimšanām. Ārstu praksē Alpino Pērle gastroenterologs nesteidzīgā gaisotnē konsultē pacientus ar dažādām gremošanas trakta saslimšanām. Nepieciešamības gadījumā uz vietas ir iespējams veikt vēdera dobuma ultrasonogrāfiju. Papildu izmeklējumu veikšana tiks veikta Gaiļezera slimnīcā. Gastroenterologa darbības joma ir ļoti plaša, jo tā skar visu kuņģa-zarnu traktu – barības vadu, kuņģi, aizkuņģa dziedzeri, aknas, žultsceļus.

Gastroenterologs sniegs konsultāciju, ja ir ilgstošās sāpes vēderā, kas varētu būt saistītas vai nesaistītas ar ēšanu, dedzināšana, vēdera izejas traucējumi, ilgstošā slikta dūša un vemšana, vēdera uzpūšanās, caureja, aizcietējumi, vēdera izeja ar asins piejaukumu, smaguma sajūta vēderā.

 • akūtu un hronisku gremošanas orgānu slimību ārstēšana
 • akūts vai hronisks gastrīts
 • atviļņa slimība, kas izpaužās kā dedzināšana, rīšanas traucējumi
 • kairinātas resnās zarnas sindroms, kas izpaužās kā vēdera izejas traucējumi
 • akūta vai hroniska kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūla
 • zarnu asinsvadu slimības
 • neinfekciozi kolīti (atonija, atrofija)
 • aizkuņģa dziedzera saslimšanas
 • žultsceļu patoloģija
 • aknu slimības
 • vēdera uzpūšanās, vēdera izejas traucējumu, dedzināšanas sajūtas ārstēšana

Procedūru kabinets

Ārstu praksē Alpino Pērle ir iespējams nodot asins un urīna analīzes. Sadarbojamies
ar E.Gulbja laboratoriju un Centrālo laboratoriju.

Iespējams saņemt intravenozas, intramuskulāras injekcijas.

Onkologs

Onkologs ir speciālists, kas veic vēža saslimšanu diagnostiku un ārstēšanu. Ārstu praksē Alpino Pērle nesteidzīgā, mierīgā gaisotnē ir iespējams saņemt konsultāciju par dažādu onkoloģisku saslimšanu diagnostiku un ārstēšanu.

Biežākie simptomi, kas varētu liecināt par onkoloģiskām saslimšanām un kuru gadījumā būtu nepieciešama onkologa konsultācija, ir neizskaidrojams svara zudums, nespēks, sāpes, ādas izmaiņas, gremošanas vai rīšanas problēmas, asiņošana, izmaiņas kuņģa zarna trakta un urīnizvadceļu darbībā, sabiezējumi vai veidojumi krūtīs vai citās ķermeņa daļās, limfmezglu palielināšanās, ilgstošs klepus vai aizdusa

Iespējami ātrāka simptomu konstatēšana un konsultēšanās ar onkologu palīdz agrāk diagnosticēt ļaundabīgo saslimšanu un līdz ar to tās ārstēšana norit veiksmīgāk.
Mūsu praksē onkologs veic dzimumzīmju patoloģisko izmaiņu diagnostiku ar dermatoskopu, kas palīdz iespējami agrāk noteikt patoloģiskās izmaiņas dzimumzīmēs.
Nepieciešamības gadījumā ir iespējams veikt krūšu, vairogdziedzera un vēdera dobuma ultrasonogrāfiju. Patoloģisku veidojumu gadījumā krūtīm ir iespējams veikt audu biopsiju, izmeklējot histoloģiski, ir iespējams noteikt to, vai process ir ļaundabīgs vai labdabīgs.
Onkologs sniegs konsultāciju un nozīmēs ārstēšanu:

 • krūts dziedzeru saslimšanu gadījumā
 • patoloģisku ādas veidojumu un dzimumzīmju gadījumā
 • vēdera dobuma patoloģisko
Sadarabības partneri:
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes (cookies). Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.
Pieteikt
vizīti!